Artykuły jako narzędzie marketingowe

Internet jest źródłem informacji. Ludzie w dużej mierze korzystają z sieci by znaleźć różnego rodzaju informacje – na temat pogody, kursów walut, cen ropy naftowej, sposobów na smażenie naleśników, prowadzenia ksiąg podatkowych.

Codziennie wyszukiwarka Google przyjmuje gigantyczne ilości haseł i zapytań na gigantyczną ilość tematów. Ludzie potrzebują informacji. Te informacje bardzo często zawarte są właśnie w formie artykułów.

Jakie są korzyści z publikowania artykułów

Zakładając że będziesz publikował artykuły wartościowe, które są doceniane przez internautów, wówczas możesz odnosić korzyści na różne sposoby. Również w zależności gdzie będziesz je publikował.

Zacznijmy od tego że dobry artykuł z danej dziedziny buduje wizerunek jego autora jako eksperta w tej dziedzinie. Jeżeli masz więcej takich artykułów, ten status tylko może się umacniać.

Jeżeli artykuły publikujesz na wewnętrznym blogu firmowym, zwiększasz szanse na skorzystanie z twojej oferty. Jeżeli artykuły będą odpowiednio zoptymalizowane na dobrze dobrane frazy, wówczas będą miały szanse na te frazy znaleźć się wysoko w rankingu Google a tym samym zwiększysz wartościowy ruch. Możesz również umieszczać linki do tych podstron w serwisach społecznościowych i na forach.

Jeżeli publikujesz artykuły na innych stronach, na przykład blogach, czy to w domenach czy web 2.0, dodatkowo możesz odnieść korzyść w aspekcie pozycjonowania strony firmowej. W jaki sposób? Mianowicie w treści artykułu możesz umieścić link do twojej strony firmowej. Pamiętaj by link miał artybut dofollow.

Serwisy które pozwalają w sieci na bezpłatną publikację artykułów

W Internecie działa wiele serwisów które pozwalają na darmowe tworzenie stron internetowych. Można je wykorzystać do publikowania swoich artykułów. Oto kilka wartościowych serwisów, które działają w sieci od lat.

  • Blogspot. Warto zainteresować się tym serwisem. Pozwala on na tworzenie blogów. W treści możesz umieszczać linki dofollow. Jednym z ułatwień prawdopodobnie wynikających z faktu że serwis należy do Google jest to że bardzo wygodnie i szybko można podłączyć bloga do Google Search Console. Blogi blogspot dają możliwości dokonywania pewnych ustawień istotnych dla SEO.
  • Weebly. Serwis pozwala na tworzenie bardzo efektownych, responsywnych stron internetowych. Również można umieszczać linki dofollow. Dla tworzonych witryn można czynic istotne ustawienia pod katem SEO.
  • Witryny Google. No cóż, jest to dość specyficzny serwis. Ale warto go wypróbować. Nie można umieszczać w treści linków bezpośrednich.

Biznes i Internet

Praktyczne wskazówki dla blogerów

Niektórzy blogerzy po prostu piszą o tym, co mają na myśli, tworząc coś w rodzaju internetowego pamiętnika. Tematy blogów są ważną częścią udanego bloga, ale ważne jest również znalezienie odbiorców. Odnoszący sukcesy blogerzy wiedzą, że aby mieć świetnego bloga, nie zawsze można trzymać się tematów, które tylko Ciebie interesują. Twój blog powinien mieć na celu […]

Więcej ...
Biznes i Internet

Internet jako podstawowe narzędzie biznesu

Internet stworzył nowe, wspaniałe możliwości do prowadzenia biznesu W tym artykule przedstawię kilka modeli biznesowych w których Internet jest podstawą działania. Tekst może stać się dla wielu z Was inspiracja dla własnych działań. Internet pozwala przy bardzo niskim koszcie wejścia w porównaniu do tzw.: tradycyjnych biznesów rozpocząć potencjalnie bardzo dochodowe przedsięwzięcia. Można też łączyć możliwości […]

Więcej ...
Biznes i Internet

Dlaczego Internet zrewolucjonizował marketing

Internet – masowy, ale indywidulany Odpowiedź na pytanie tytułowe tkwi w samej istocie Internetu. Jest to medium masowe ale o charakterze indywidualnym. Internet, mówić w celowo dużym uproszczeniu, uczy się każdego internauty z osobna. Dana witrynę oglądać może milion osób a odpowiednie mechanizmy będą zbierać dane o każdym z tych użytkowników z osobna. Informatyczny charakter […]

Więcej ...