Praktyczne wskazówki dla blogerów

Niektórzy blogerzy po prostu piszą o tym, co mają na myśli, tworząc coś w rodzaju internetowego pamiętnika. Tematy blogów są ważną częścią udanego bloga, ale ważne jest również znalezienie odbiorców. Odnoszący sukcesy blogerzy wiedzą, że aby mieć świetnego bloga, nie zawsze można trzymać się tematów, które tylko Ciebie interesują. Twój blog powinien mieć na celu przyciągnięcie do niego dużej liczby czytelników. Aby to zrobić, musisz zachować kreatywność i upewnić się, że Twoje treści odpowiadają zapotrzebowaniu wśród internautów.

Kilka wskazówek dla blogerów

Znajdź popularne słowa kluczowe

Sprytni blogerzy wiedzą, że ludzie regularnie korzystają z wyszukiwarek, aby znaleźć określony temat lub słowo kluczowe. Jeśli bloger nie jest zadowolony z ruchu generowanego przez jego blog, może użyć tych często wyszukiwanych haseł, aby wygenerować więcej wejść na bloga. Takie słowa kluczowe czy tez frazy można znaleźć dzięki Google Ads albo na przykład darmowej opcji sprawdzania słów kluczowych udostępnionej przez serwis Ahrefs.

Poszukaj inspiracji w rozmowach z innymi ludźmi

Jeśli blogujesz już od jakiegoś czasu, łatwo jest trafić w dołki, w których nie jesteś w stanie wymyślić więcej pomysłów na posty na blogu. To, co nazywa się „blokadą pisarską” lub „utknięciem”, zwykle wymaga od pisarza pewnego wysiłku. Przerwa od bloga może również pomóc, jeśli czujesz, że nie ruszysz dalej z tworzeniem nowego artykułu.

Nie jest trudno znaleźć kogoś, kto może ci pomóc, gdy utkniesz w trudnej sytuacji. Poszukaj inspiracji w rozmowach z innymi ludźmi. Po prostu porozmawiaj z przyjaciółmi lub znajomymi, a oni mogą znać odpowiedź na Twój problem lub przynajmniej wskazać Ci właściwy kierunek.

Korzystaj z wiadomości

Informacje codzienne, dostarczane chociażby przez portale informacyjne, mogą być bardzo dobrym źródłem inspiracji. Na przykład, jeśli w wiadomościach pojawia się poważny problem polityczny, rozważ utworzenie posta na temat tego, co o nim myślisz. Twoje miasto ma odwiedzić wielka gwiazda muzyki pop? Napisz cos o niej. Możesz komentować ważne wydarzenia: polityczne, gospodarcze, społeczne, kulturalne.

Inspiruj się innymi blogami

Jeśli potrzebujesz tematów na blogi, rozważ odwiedzenie popularnych blogów, aby zobaczyć, co jest popularne. Tu nie chodzi o kradzież cudzych pomysłów, ale o inspirację. Czytając dobre blogi możesz tez poprawić swój warsztat pisarski. Warto obserwować lepszych od siebie.

Biznes i Internet

Internet jako podstawowe narzędzie biznesu

Internet stworzył nowe, wspaniałe możliwości do prowadzenia biznesu W tym artykule przedstawię kilka modeli biznesowych w których Internet jest podstawą działania. Tekst może stać się dla wielu z Was inspiracja dla własnych działań. Internet pozwala przy bardzo niskim koszcie wejścia w porównaniu do tzw.: tradycyjnych biznesów rozpocząć potencjalnie bardzo dochodowe przedsięwzięcia. Można też łączyć możliwości […]

Więcej ...
Biznes i Internet

Artykuły jako narzędzie marketingowe

Internet jest źródłem informacji. Ludzie w dużej mierze korzystają z sieci by znaleźć różnego rodzaju informacje – na temat pogody, kursów walut, cen ropy naftowej, sposobów na smażenie naleśników, prowadzenia ksiąg podatkowych. Codziennie wyszukiwarka Google przyjmuje gigantyczne ilości haseł i zapytań na gigantyczną ilość tematów. Ludzie potrzebują informacji. Te informacje bardzo często zawarte są właśnie […]

Więcej ...
Biznes i Internet

Dlaczego Internet zrewolucjonizował marketing

Internet – masowy, ale indywidulany Odpowiedź na pytanie tytułowe tkwi w samej istocie Internetu. Jest to medium masowe ale o charakterze indywidualnym. Internet, mówić w celowo dużym uproszczeniu, uczy się każdego internauty z osobna. Dana witrynę oglądać może milion osób a odpowiednie mechanizmy będą zbierać dane o każdym z tych użytkowników z osobna. Informatyczny charakter […]

Więcej ...